Jimmy Choo

Jimmy Choo, (*1957, Penang, Malajzia), je malajzijský módny návrhár.

Momentálne pôsobiaci v Londýne. Preslávili ho ručne vyrábané dámske topánky, kedy po čase k nim pribudli kabelky, doplnky ako pánske topánky.  

Jimmy Choo sa narodil do rodiny obuvníkov. Pravé priezvisko je Chow, ale v rodnom liste ho mal zle napísané ako Choo. Jimmy Choo si toto meno ponechal. Svoje prvé topánky vyrobil v jedenástich rokoch. Študoval na tzv. Cordwainers' Technical College, ktorá je súčasťou London College of Fashion, kde ešte príležitostne prednáša.

KARIÉRA

Prvá zmienka o módnom tvorcovi nezabudnuteľných topánkach sa objavila v časopise Vogue v roku 1986, avšak prvé topánky predával pod značkou Lucky Shoes, ktoré boli na trhu už od roku 1984. V roku 1990 sa princezná Diana z Wales stala patrónkou jeho tvorby. Od roku 1996 Jimmy Choo spolupracuje s britským Vogue. Jeho prvý obchod bol otvorený v New Yorku v roku 1998. V apríli 2001 predal svoj 50% podiel z firmy za 10 mil.libier a od tej doby sa sústredí len na exkluzívne modely topánok, figurujúcich po značkou Jimmy Choo Couture, ktorá zahrňuje aj výrobu kabeliek a ďalších luxusných výrobkov. V súčasnej dobe patrí medzi návrhárov s najdrahšími topánkami na svete.

ZAUJÍMAVOSTI

Jimmy Choo sa podieľa na projekte na zriadenie obuvníckeho inštitútu v Malajzii. Jeho topánky zažiarili napríklad vo filmoch ako Charlieho Anjeli, Diabol nosí Pradu alebo Sex v meste.

Jimmy Choo je britská značka luxusných doplnkov a predovšetkým obuvi. Zakladateľom značky je majster svojho odboru, obuvník Jimmy Choo spoločne s prestížnou designérkou Sandrou Choi. Značku si skoro obľúbili celebrity a módne fajnšmekri po celom svete vďaka jedinečnému a sexy módnemu a dizajnovému spracovanie produktov. Dnes značka zasahuje takmer do všetkých kategórií módneho priemyslu sa zastúpením po celom svete. Okúste pocit výnimočnosti a nadradenosti s touto exkluzívnou značkou.

Jimmy Choo – značka prestížnej obuvi si za svoje pôsobenie získala a podmanila srdcia žien na celom svete vybudovaním komplexnej ponuky luxusných lifestylových doplnkov.

Jimmy Choo vytvoril štýl a eleganciu hodnú dnešných moderných žien. Značka sa stala priekopníkom Hollywoodu, keď ako prvá prišla s lukratívnou ponukou na mieru šitej luxusnej obuvi pre osobnosti nominované na Oskara a slávne hviezdy na prestížne podujatia.
Značka Jimmy Choo je teraz synonymom oskarových víťazov a najväčších hollywoodskych hviezd. Bola zvečnená na plátne vo filmoch ako Sex v meste alebo Diabol nosí Pradu.

Vône boli vždy súčasťou vízie Jimmy Choo. Ponúkajú priestor pre rozšírenie ponuky doplnkov, zahaľujú ženu do zmyselnosti a približujú jej pravú esenciu značky. Vôňa je súčasťou ženskej identity.
Vytvorenie vlastnej vône Jimmy Choo, ktorá vyjadruje auru sily a krásy, je významným úspechom tejto značky.

Slovenčina