Philippe Patrick Starck

Philippe Patrick Starck

Philippe Patrick Starck (narodený 18. januára 1949) – najznámejší dizajnér New Design štýlu. Vyštudoval v Paríži na Ecole Nissim de Camondo.

V roku 1982 navrhol interiér pre súkromný apartmán vtedajšieho francúzskeho prezidenta François Mitterranda. Jedna z jeho súčasných prác zahŕňa myš pre Microsoft, jachtu a aj obal na pivo jednej renomovanej značky. Navzdory ostatným umelcom New Design štýlu je jeho produtový dizajn použiteľný ako predmety dennej spotreby, ktoré sa aj masovo vyrábajú. Jeho design nájdeme v interiéroch ale aj na zubných kefkách a stoličkách.

Philippe Patrick Starck

Jeho produkty sú často štylizované, uhladené a organické vo svojej podobe a tiež vyrobené použitím netradičných kombinácií materiálov ( ako napr. Kameň a sklo, plast a hliník, farbená textília a chróm, atd.). Takýto prístup zvolil aj pri tvorbe štýlových kefiek pre Alessiho v 1989, a takisto aj pri svojom známom odšťavovači Juicy Salif v 1990. Ten sa stal od svojej výroby dostupným a populárnym kultovým predmetom. Známy je aj jeho počin pri návrhu interiéru pre Café Costes in Paríži v 1984. Jeho život sa teraz uberá rýchlym tempom a aj preto je rozdelený do štyroch rôznych miest; Paríž, pre styk s verejnosťou, New York, kde vytvára väčšinu svojich návrhov, Burano, kam chodí za inšpiráciou a Londýn.

Philippe Patrick Starck

V súčasnej dobe po prvý krát Phillipe Starck odhalil svoju tvár v troch vôňach s názvom STARCK PARIS. Tieto vône predstavujú jeho vlastnú nespútanú, vizonársku predstavivosť.

Philippe Patrick Starck

 

Slovenčina